شرایط زندگی در دبی
  1. خانه
  2. امارات
  3. شرایط زندگی در دبی
اماراتدبی

شرایط زندگی در دبی

فهرست مطالب شرایط زندگی در دبیآب و هوای دبیهزینه زندگی در دبیهزینه مسکن در دبیهزینه حمل و نقل برای زندگی در دبیهزینه آموزش برای زندگی در دبیهزینه خورد و خوراک در دبی شرایط زندگی در دبی دبی یکی از لوکس ترین شهرهای کشور امارات است که حدود 80 درصد از…

شرایط زندگی در دبی

  1. خانه
  2. امارات
  3. شرایط زندگی در دبی

شرایط زندگی در دبی

دبی یکی از لوکس ترین شهرهای کشور امارات است که حدود 80 درصد از جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند. این شهر بزرگ و مهم امارات با صادرات نفت و تجارت بین المللی از نظر اقتصادی هم یکی از شهرهای پیشرفته امارات محسوب می شود. برای زندگی در دبی باید دو نکته را در نظر بگیرید: ابتدا باید هزینه ها و شرایط زندگی در دبی را بررسی کنید و اگر با آن موافق بودید به دنبال بررسی راه های مهاجرت به دبی باشید.

آب و هوای دبی

برای زندگی در دبی یکی از گزینه هایی که باید در نظر گرفت آب و هواست. آب و هوا می تواند به طور مستقیم بر روی خلق و خوی انسان تاثیر بگذارد. دبی هم مانند سایر شهرهای امارات آب و هوایی گرم و خشک دارد. در طول تابستان به دلیل گرمای هوا، بدون سیستم سرمایشی و در خیابان امکان تردد وجود ندارد. البته باید بدانید که زندگی در دبی برای افرادی که زیست شبانه دارند بسیار مناسب است. در دبی هم مانند بسیاری از شهرهای جنوبی ایران، مردم در طول روز استراحت می کنند و با تاریک شدن هوا و پایین آمدن دما، کافه و رستوران ها شروع به کار می کنند و پاساژها و مراکز خرید تا پاسی از شب باز هستند.

بیشتر بخوانید!
شرایط زندگی در شارجه

هزینه مسکن در دبی

هزینه زندگی در دبی

هزینه زندگی در دبی مهم ترین موضوعیست که برای مهاجرت به دبی باید بررسی کنید. به نسبت درآمد در ایران هزینه زندگی در دبی بسیار بالاست و زندگی در دبی به افرادی پیشنهاد می شود که بتوانند کسب و کار خود را به آنجا منتقل کنند. هزینه های زندگی در هر شهری به طور مستقیم به سبک زندگی افراد بستگی دارد. اما در حالت کلی بخش عمده  هزینه های زندگی شامل هزینه های مسکن، قبوض، هزینه حمل و نقل، بهداشت و سلامت، هزینه آموزش و خورد و خوراک می شود.

هزینه مسکن در دبی

هزینه مسکن در دبی به مواردی مانند منطقه ساختمان، نوع ساخت و ساز، متراژ، امکانات ساختمان و … بستگی دارد. به طور مثال هزینه زندگی در آسمان خراش های مدرن مرکز دبی نسبت به مناطق حومه دبی تفاوت بسیار زیادی دارد. محدوده قیمت اجاره خانه در دبی از 3500 درهم تا 140000 درهم سالیانه متفاوت است. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در دبی برخلاف ایران، به طور معمول هزینه کل اجاره بهای سالیانه در ابتدای قرارداد دریافت می شود.

هزینه حمل و نقل برای زندگی در دبی

شاید برایتان جالب باشد که هزینه خرید ماشین در دبی به نسبت ایران بسیار پایین تر است. در واقع شما با هزینه خرید یک ماشین ایرانی متوسط می توانید در دبی ماشین هایی مانند تویوتا و لندکروز خریداری کنید. هزینه بنزین در دبی هم به نسبت درآمد مناسب است، اما بعضی از مناطق دبی ترافیک زیادی دارند. حمل و نقل عمومی در دبی هم یکی از حمل و نقل های پیشرفته در امارات است. متروهای دبی بسیار پیشرفته و تمیز هستند.

بیشتر بخوانید!
شرایط زندگی در ابوظبی

شرایط زندگی در دبی

هزینه آموزش برای زندگی در دبی

برای انتخاب زندگی در دبی، هزینه آموزش هم یکی از موارد مهم است، به خصوص برای افرادی که قصد مهاجرت خانوادگی دارند. دبی مدارس دولتی و خصوصی زیادی دارد که تحصیل برای شهروندان در مدارس دولتی رایگان است. برای مهاجرین هزینه تحصیل در مدارس دولتی دبی سالیانه حدود شش هزار درهم است. دبی مدارس خصوصی بین المللی هم دارد که تدریس در آن ها با زبان انگلیسی است و شهریه ای بین 12 تا 64 هزار درهم سالیانه دارند.

هزینه خورد و خوراک در دبی

بیشتر مواد غذایی تولید شده در دبی مانند نان و غلات، تخم مرغ، گوشت، لبنیات و … قیمت بسیار مناسبی دارند. مواد غذایی وارداتی به دبی مانند برخی از میوه ها به نسبت قیمت بالاتری دارند.
دبی یکی از بهترین سیستم های درمانی را در کل امارات متحده عربی دارد و امکانات پزشکی به راحتی در دسترس عموم قرار دارد. بهداشت و درمان برای اتباع دبی رایگان بوده و مهاجرین با داشتن بیمه درمانی از پنجاه درصد تخفیف بهره مند می شوند.

خلاصه:

انتخاب زندگی در دبی به طور مستقیم به سطح درآمد و سبک زندگی شما بستگی دارد. برای این انتخاب باید ابتدا شرایط را بررسی کنید و سپس به دنبال راه های مهاجرت باشید.

منابع:

نوشتهٔ بعدی
شرایط زندگی در ابوظبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برچسبها