شرایط زندگی در شارجه
  1. خانه
  2. امارات
  3. شرایط زندگی در شارجه
امارات

شرایط زندگی در شارجه

فهرست مطالب شرایط زندگی در شارجهکیفیت زندگی در شارجهامکانات تحصیلی در شارجهزندگی در شارجه پایتخت فرهنگی اماراتشرایط زندگی در شارجههزینه زندگی در شارجهآیا انتخاب شارجه برای زندگی معقولانه است؟ شرایط زندگی در شارجه شارجه سومین شهر بزرگ و پر جمعیت کشور امارات است. شارجه حدود ۲۰ دقیقه با دبی فاصله…

شرایط زندگی در شارجه

  1. خانه
  2. امارات
  3. شرایط زندگی در شارجه

شرایط زندگی در شارجه

شارجه سومین شهر بزرگ و پر جمعیت کشور امارات است. شارجه حدود ۲۰ دقیقه با دبی فاصله دارد. شهر شارجه یکی از شهرهای پیشگام در حوزه گردشگری اسلامی است. فعالیت‌ های فرهنگی بسیاری در این شهر انجام می‌ شود که آن را به پایتخت فرهنگی کشور امارات تبدیل کرده است. زبان رسمی شهر شارجه عربی است اما بیشتر مردم و فروشندگان تا حد زیادی با زبان انگلیسی آشنا هستند.

کیفیت زندگی در شارجه

بیشتر از 70 درصد جمعیت شهر شارجه از مهاجران تشکیل می شود که همین رقم نشان دهنده کیفیت زندگی در شارجه است. میزان حداقل حقوق دریافتی در شارجه با دبی برابر است، اما هزینه زندگی در شارجه نسبت  به شهرهایی مثل دبی و ابوظبی کمتر است. رونق کسب و کار و کارآفرینی و اشتغالزایی هم در این شهر سرعت پیشرفت بالایی دارد و یکی از دلایل پایین بودن نرخ بیکاری در شارجه همین موضوع است.

شرایط زندگی در شارجه

امکانات تحصیلی در شارجه

این شهر ترکیبی از فرهنگ شرق و غرب را نمایش می دهد، زیرا محل اصلی فعالیت دانشگاه‌ ها و کالج‌ های آمریکایی در امارات شهر شارجه است. وجود این کالج ها و دانشگاه های آمریکایی باعث تغییرات بسیار مثبتی در روش‌ های آموزشی کشور امارات شده است. پس شهر شارجه می تواند مقصد مناسبی برای افراد به دنبال مهاجرت تحصیلی هم باشد.

بیشتر بخوانید!
هزینه زندگی در دبی

شهر شارجه همانند دیگر شهرهای امارات آب و هوایی گرم و شرجی دارد اما در زمستان ها هوا معتدل و مطلوب است.

زندگی در شارجه پایتخت فرهنگی امارات

زندگی در شارجه به دلیل پایتخت فرهنگی بودن این شهر جذابیت های خود را دارد. موزه های بسیار زیادی در این شهر قرار دارد که تاریخ امارات را نمایش می دهند. در شهر شارجه می توانید مراکز فرهنگی و طبیعی زیادی را ببینید. اگر حدود 40 دقیقه از شارجه دور شوید به مرکز باستان‌ شناسی می رسید. مناظر بیابانی بسیار زیبا، ویرانه ها و غارها که نماد زندگی انسان های ماقبل تاریخ هستند در شارجه وجود دارد.

شرایط زندگی در شارجه

برای زندگی در شارجه باید بدانید که شارجه نسبت به دیگر شهرهای امارات جو مذهبی تری دارد. شما باید زانوها و شانه های خود را در ملا عام بپوشانید. مصرف الکل در هتل ها و رستوران های شارجه غیر مجاز است و بیشتر افراد در ماه رمضان روزه می گیرند. در ماه رمضان رستوران ها در طول روز بسته می شوند. البته غیر مسلمانان می توانند در هتل ها و مراکز خرید مواد غذایی و آشامیدنی پیدا کنند، اما مانند کشور ایران در خارج از مناطق خاص نمی توانید در ماه رمضان نوشیدنی یا غذایی مصرف کنید.

زندگی در شارجه

هزینه زندگی در شارجه

هزینه زندگی در شارجه به طور کلی به سبک زندگی شما بستگی دارد. هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر شارجه حدود 700 دلار و برای یک آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر شارجه حدود 530 دلار است که این هزینه ها برای آپارتمان های سه خوابه حدوداً دو برابر می شود. هزینه خرید مایحتاج منزل هم به صورت کلی حدود 55 دلار است. شهر شارجه هم مانند دیگر شهرهای امارات سیستم حمل و نقل عمومی مناسبی دارد و شما رفت و آمد با اتوبوس و مترو می توانید با حدود 60 دلار یک بلیت یک ماهه تهیه کنید. البته که هزینه تاکسی نسبت به اتوبوس و مترو بسیار بالاتر است. قیمت بنزین در شارجه هر لیتر حدود دو دلار است که نسبت به دیگر شهرها قیمت بالاتری است. 

بیشتر بخوانید!
شرایط ثبت شرکت در دبی

آیا انتخاب شارجه برای زندگی معقولانه است؟

زندگی در شارجه با توجه به سطح درآمدی و هزینه ها گزینه ای معقول و مقرون به صرفه است.
شاید هزینه های زندگی در امارات و شهر شارجه نسبت به ایران بیشتر باشد، اما با توجه به درآمد مردم امارات قدرت خرید مردم در شارجه بیشتر است. شارجه را می توان شهری فرهنگی-اسلامی در تعامل با فرهنگ غرب دانست. 

خلاصه:

زندگی در شارجه، پایتخت فرهنگی امارات با توجه به امکانات آموزشی مناسب، درآمد معقول و هزینه های به صرفه می تواند گزینه جذابی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند باشد.

نوشتهٔ پیشین
شرایط زندگی در ابوظبی
نوشتهٔ بعدی
روش های دریافت اقامت راس الخیمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برچسبها