روش های دریافت اقامت راس الخیمه
  1. خانه
  2. امارات
  3. روش های دریافت اقامت راس الخیمه
امارات

روش های دریافت اقامت راس الخیمه

فهرست مطالب روش های دریافت اقامت راس الخیمهاخذ اقامت از طریق خرید ملکاقامت راس الخیمه از طریق ثبت شرکتاقامت راس الخیمه از طریق کاراقامت راس الخیمه از طریق تحصیلاقامت از طریق ازدواجخلاصه : روش های دریافت اقامت راس الخیمه راس الخیمه یکی از شهرهای بزرگ امارات است که در نزدیکی…

روش های دریافت اقامت راس الخیمه

  1. خانه
  2. امارات
  3. روش های دریافت اقامت راس الخیمه

روش های دریافت اقامت راس الخیمه

راس الخیمه یکی از شهرهای بزرگ امارات است که در نزدیکی دبی قرار گرفته است. این شهر از یک سو با دریا در ارتباط است و از سوی دیگر با کشور عمان مرز مشترک دارد. وجود کوه های هاجر در یک سمت این شهر، باعث شده که این شهر از نظر آب و هوایی با دیگر شهرهای امارات کمی متفاوت باشد. راس الخیمه تابستان های گرم و شرجی و زمستان های معتدل و پربارشی دارد. در این شهر موزه ها، مراکز خرید لوکس، پارک های آبی، چشمه های آب گرم طبیعی، قلعه های باستانی و روستاهای کویری زیبایی وجود دارد. 

امارات در زمینه اعطای اقامت دائم به مهاجران بسیار سخت گیر است و معمولاً به مهاجران مجوز اقامت سه ساله می دهد که این مجوز ها قابل تمدید هستند.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک

یکی از راه های اخذ اقامت راس الخیمه از طریق خرید ملک است. با خرید ملک در راس الخیمه یک اقامت شش ماه یا دو ساله دریافت می کنید که بعد از اتمام این دوره باید اقامت خود را تمدید کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که با دریافت اقامت از طریق خرید ملک، اجازه کار در راس الخیمه به شما داده نمی شود و برای کار باید مجوز های دیگری را هم بگیرید. ملک خریداری شده در راس الخیمه برای اخذ اقامت، باید حداقل یک میلیون درهم قیمت داشته باشد.

بیشتر بخوانید!
شرایط ثبت شرکت در دبی

اقامت راس الخیمه

اقامت راس الخیمه از طریق ثبت شرکت

در قانون جدید برای دریافت اقامت راس الخیمه از طریق ثبت شرکت، شما می توانید بدون داشتن شریک اماراتی شرکت خود را در این کشور ثبت کنید. مراحل ثبت شرکت در راس الخیمه بین 7 تا 12 روز طول می کشد. باید دقت داشته باشید که این شرکت باید حداقل دو نفر عضو داشته باشد. با ثبت شرکت می توانید اقامت سه ساله راس الخیمه را دریافت کنید. اقامت از طریق ثبت شرکت برای افرادی مناسب است که  با توجه به موقعیت جهانی امارات به دنبال بین المللی کردن کسب و کار خود هستند. راس الخیمه یک منطقه آزاد است و شرکت های این منطقه از پرداخت مالیات معاف هستند.

اقامت راس الخیمه از طریق کار

دریافت اقامت راس الخیمه از طریق کار بیشتر مناسب افراد تحصیلکرده و متخصص است. حقوق و دستمزد در راس الخیمه نسبت به ایران بسیار بالاتر است، اما باید هزینه های زندگی در امارات را هم در نظر بگیرید. برای دریافت اقامت از طریق کار شما باید یک کارفرما در این شهر پیدا کنید که به تخصص شما نیاز داشته باشد. این کارفرما که در امارات به آن کفیل می گویند فردی است که شما را استخدام کرده و مسئول گرفتن اقامت شماست. در واقع تمام مراحل دریافت اقامت راس الخیمه از طریق کار باید از طریق کفیل صورت بگیرد. متقاضیان کار در این شهر با توجه به سوابق کاری، مدارک تحصیلی، وضعیت جسمانی، وضعیت تاهل و میزان آشنایی با زبان‌های عربی و انگلیسی می‌توانند برای دریافت اقامت کاری اقدام کنند و میزان حقوق و دستمزد هم بر اساس این موارد مشخص می شود.

بیشتر بخوانید!
هزینه زندگی در دبی

اقامت راس الخیمه از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت در این شهر، اقامت از طریق تحصیل است. زبان رسمی امارات عربی است؛ اما در دانشگاه‌ های بین المللی این کشور  به زبان انگلیسی تدریس می شود و متقاضیان تحصیل در دانشگاه های راس الخیمه باید مدرک آیلتس با نمره ۶ به بالا داشته باشند.

روش های دریافت اقامت راس الخیمه

اقامت از طریق ازدواج


اقامت راس الخیمه از طریق ازدواج فقط مخصوص بانوان است. در واقع شما به عنوان یک زن اگر با یک مرد اماراتی ازدواج کنید می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید؛ اما مردانی که با زنان اماراتی ازدواج می کنند شامل این قانون نمی شوند.

خلاصه :

برای دریافت اقامت راس الخیمه می توانید از طریق خرید ملک،ثبت شرکت، ازدواج، ویزای تحصیلی یا ویزای کاری اقدام کنید.

منابع:

ویزای اقامت راس الخیمه

ویزای فری زون راس الخیمه

اطلاعاتی که باید زمان رفتن به راس الخیمه بدانید

نوشتهٔ پیشین
شرایط زندگی در شارجه
نوشتهٔ بعدی
شرایط دریافت ویزای دبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برچسبها